To były dwa dni wspaniałych sportowych emocji na najwyższym poziomie. W 1. Mistrzostwach Europy IKO Nakamura rozegranych w miniony (17-18.06) weekend w walce o najwyższe trofea zmierzyło się 400 najbardziej utalentowanych karateków z całego kontynentu. Niedzielne zmagania zawodników obserwował marszałek Artur Kosicki, który objął wydarzenie honorowym patronatem, a Województwo Podlaskie wsparło je finansowo. 

To był wyjątkowo emocjonujący weekend dla tych, którzy zasiedli na miejscach dla publiczności hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Właśnie tam rozegrano pojedynki w ramach turnieju zorganizowanego przez Sport Club Carate Białystok, który jest prowadzony przez Shihana Piotra Sawickiego, pierwszego niejapońskiego Mistrza Świata w karate Kyokushin. 

Organizacja IKO Nakamura zrzesza kluby Karate Kyokushin z całego świata. Założycielem i twórcą jest Sosui Makoto Nakamura – jeden z najlepszych uczniów Sosai Oyama, legendarny wojownik, niepokonany i dwukrotny Mistrz Świata w kategorii otwartej, krzewiący tradycyjne Karate Kyokushin wraz z przesłaniem jego głównej idei i ducha. Jak na wojownika ważącego 120 kg, Nakamura był obdarzony ogromną szybkością, która w połączeniu z potężnymi ciosami, mocnymi kopnięciami i srogim stylem walki czyniła go przeciwnikiem praktycznie nie do powstrzymania. 

Zawodnicy z naszego Klubu zdobyli 3 puchary 

  • Elżbieta Kowalczyk  złoto 
  • Paweł Chotkowski brąz 
  • Zuzanna Dąbrowa brąz 

Maja Gazda, Anna Jakubik, Franciszek Wiśniewski, Martyna Sośniak, Tomasz Chotkowski i Igor Kożuchowski walczyli bardzo dzielnie  lecz poza podium. 

Natomiast także w Limanowej startowali nasi zawodnicy i na turnieju  ONE WORLD ONE KYOKUSHIN również tam zdobyli Puchary 

  • Kamil Jeziorek 1 miejsce w kumite 
  • Ola Pieprzyca 3 miejsce w kumite 

Był to ostatni start naszych zawodników w tym sezonie teraz wyjazd na obóz sportowy w Mikoszewie i odpoczynek do następnego sezonu