Adam Gazda

Treningi Karate Kyokushinkaikan rozpoczyna od 1982 w sekcji która powstaje na terenie Góry Kalwarii.

Pierwsze 10 lat pod okiem takich trenerów jak: sempai Zbigniew Górecki, sensei Marek Drorzdzowski, sensei Sławomir Liszewski, sensei Leszek Murawski, shihan Jan Gruba, senpai Jarosław Rogala, sensei Krzysztof Oporski, shihan Piotr Bakoń, sensei Robert Wdowiarski i wielu innych. Te treningi pozwoliły mu zbyć dobre fundamenty na dalszą drogę w dudo, w latach 1992-1995 trenuje Boks, trener Janusz Czerniszewski i Kick Boxng.

W 1995 r. Shihan Gazda trafia trochę przypadkiem do Klubu Karate Gosoku-Ryu prowadzonym przez sensei Grzegorza Kokosińskiego, jest to jeden ze stylów które wtedy wchodziły do Polski.

Przez ponad 10 lat startuje i zdobywa medale wraz ze swoimi uczniami, jego głównym trenerem i przedstawicielem na Polskę był wtedy shihan 7 dan a obecnie Soke  Tomasz Piotrkowicz – 10 dan .

Rok 2010 Klub wstępuje ponownie w szeregi Kyokushinkai i zawodnicy zdobywają medale , puchary w kraju i zagranicą.

Shihan Adam Gazda posiada 6 dan w karate kyokushin i uprawia sztuki walki ponad 42 lat, był złotym medalistą Turniejów Polski, Europy i Świata w otwartych zawodach dla różnych odmian karate. Obecnie pełnieni funkcję głównego instruktora sportu karate  Klubu Kyokushinkaikan Góra Kalwaria KIME, oraz wiceprezeska POKK SOSAI.

 

Bartosz Gazda

Sensei Bartosz Gazda urodził się 15.08.1996r , swoją przygodę z karate rozpoczął już w wieku 6 roku życia.

Od kilkunastu lat trenuje w Klubie Karate Kyokushinkaikan Góra Kalwaria KIME jego głównym trenerem jest ojciec shihan Adam Gazda.

Sensei Bartosz Gazda posiada w karate kyokushin 3 dan i jest złotym medalistą wielu zawodów , turniejów Polski w  karate.

Na co dzień pracuje w naszym Klubie jako instruktor sportu karate i cieszy się wielkim powodzeniem szczególnie u początkujących dzieci.