W sobotę, 12 maja 2018r w godzinach od 8:30 do 19:30 w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „Solne Miasto” w Wieliczce odbył się VIII Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushinkai. Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai pod przewodnictwem prezesa zarządu sensei Krzysztofa Kopciowskiego (2 dan). Turniej odbył się przy wsparciu Miasta i Gminy Wieliczka oraz Powiatu Wielickiego. Sędzią głównym turnieju był shihan Janusz Piórkowski (5 dan),  sędzią technicznym był sensei Bogdan Światkowski (4 dan) a przewodniczącym komitetu organizacyjnego prezes honorowy WKKK shihan Robert Kopciowski (5 dan) Tegoroczny Turniej w Wieliczce zarówno z uwagi na poziom rywalizacji sportowej oraz  na ilość zawodników w poszczególnych kategoriach był bardzo wymagający. W tym wydarzeniu na 3 matach rywalizowało 406 zawodników z 45 klubów z całego kraju oraz 5 organizacji ( KWF 34 kluby / WKO 6 / POKK SOSAI 3 / WKB 1/ IKO1 1 )  przy udziale 35 sędziów (10 międzynarodowych /10 krajowych /4 okręgowych /11 klubowych). Nasz Klub reprezentowała ekipa 13 zawodników, sekundant (trener)Shihan Adam Gazda i fotograf Wioletta Gazda.

Wszyscy zawodnicy spisali się doskonale ,lecz ostatecznie zdobyliśmy 6 pucharów: Kamil Jeziorek 2 w kumite, Ksawery Kwiatkowski 2 w kumite, Piotr Kowalik 3 w kumite, Szymon Ogóraek 3 w kumite, Igor Nowicki 3 w kumite, Igor Kożuchowski 3 w kumite.

Krystian Witkowski, Filip Pasterski, Maja Gazda, Bartosz Biernacki, Mateusz Dąbrowski, Radosław Rokicki, Janusz Buczek tym razem poza podium.