W sobotę, 17 czerwca 2017r. w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbył się VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”, którego organizatorem był ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa kierowany przez sensei Arkadiusza Sukiennika 3 dan
Podczas tegorocznej edycji turnieju w konkurencjach kata i kumite, rywalizowało aż pół tysiąca młodych karateków z 56 klubów z Polski oraz z Austrii, Białorusi, Czech, Rosji, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii, reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushin. Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (5 dan) z Jasła, który koordynował pracę aż 64 sędziów i sprawował piecze nad bezpiecznym przebiegiem turnieju.

Rywalizacja sportowa odbywała się na trzech matach i tradycyjnie rozpoczęła się od rywalizacji młodych karateków w konkurencji kata, która odbywała się w dwunastu kategoriach wiekowych. Po zakończeniu kata rozpoczęto rywalizację w konkurencji kumite, w przewidzianych regulaminem turnieju kategoriach wiekowych i wagowych: w 16 kategoriach dziewcząt i w 17 kategoriach chłopców. W tak prestiżowym turnieju Klub Karate Kyokushinkaikan Góra Kalwaria ,,KIME’’ wystawiła 14 zawodników tj. Gracjan Jasionowski, Dawid Sawicki, Piotr Kowalik, Igor Nowicki, Jakub Kozłowski, Igor Kożuchowski, Janusz Buczek, Krystian Witkowski, Maja Gazda, Ksawery Kwiatkowski, Mateusz Dąbrowski, Kamil Jeziorek, Eryk Ciastoń. Góro Kalwaryjscy zawodnicy godnie reprezentowali klub KIME oraz miasto Góra Kalwaria. We wszystkich konkurencjach walczyli bardzo zawzięcie.

Najwyższe trofeum zdobył Kamil Jeziorek kumite chłopców zdobywając 1 miejsce. Jego kolega klubowy Eryk Ciastoń w tej samej kategorii wiekowej i wagowej zdobył 2 miejsce .Obaj musieli stoczyć bratobójczą walkę w finale……. Udział w turnieju częściowo pokryty został z dotacji Gminy Góra Kalwaria. Start naszych zawodników był ostatnim w sezonie, następne wyzwania sportowe od września.

GALERIA ZDJĘĆ