11-12.03.2017 w Dąbrowie Górniczej odbył się XIII MISTRZOSTWA WTKA &SKUDEN EUROPA KARATE

W tej tak prestiżowej imprezie po raz drugi wystartował zawodnik naszego Klubu Eryk Zdybicki, w roku 2016 Eryk zdobył na tych zawodach 1 miejsce  .Natomiast tym razem potwierdził swój wynik następnym sukcesem. Eryk po całodniowych zmaganiach zdobył w trzech kategoriach brązowe medale. Klub ‘’RONIN’’ jako jedyny w kraju organizuje zawody karate dla dzieci i dorosłych w różnym stopniu niepełnosprawności.  Głównym promotorem i organizatorem takich imprez jest Shihan Tomasz Byjos  .

Eryk wraz z Tatą trenują w Klubie  3 lata, jest to wspaniały przykład dla wielu młodych ludzi ,Eryk ma problemy z poruszaniem się, jednak poprzez  regularne treningi robi niesamowite postępy .

W Klubie Karat Kyokushinkaikan Góra Kalwaria ‘’KIME’’ ćwiczy na co dzień wiele dzieci i  niektóre mają wskazania od swoich fizjoterapeutów żeby zapisać się do Klubu karate.

Dzieci poprzez wyznaczony cel i chęci poprawiają swoją sprawność i rozwijają się tak że intelektualnie, ponieważ na sali ćwiczeń do karate (dojo) panują odpowiednie zasady które w dzisiejszych czasach trudno wyegzekwować u młodych ludzi.