W minioną sobotę, 14 maja 2016 roku w hali przy Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej odbył się VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”. Podczas kolejnej edycji turnieju na macie zmagało się blisko 450 zawodników z 54 miast i klubów z Polski oraz z Białorusi, Czech, Estonii, Rosji, Węgier i Wielkiej Brytanii, reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushin – KWF, Shihkyokushin, IKO1, IKOK Sosai, IKO Matsushima, WKU, Oyama Karate. Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (5 dan) z Jasła.

Nasz  Klub Góra Kalwaria KIME reprezentowali: Maja Gazda, Franciszek Obstawski, Szymon Lewandowski, Bartek Biernacki, Wiktor Józefowicz, Piotr Kowalik, Wojciech Szymański , Jakub Tuszyński,Igor Nowicki, Mateusz Dąbrowski i Kamil Jeziorek.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. W każdej z konkurencji można było wystawić tylko jednego zawodnika, więc trzeba było na prawdę się przygotować. Nasi zawodnicy spisali się doskonale lecz tylko dwoje z nich stanęło na podium.

Najmłodsza z nich Maja Gazda zdobyła 3 miejsce w konkurencji Kata (układy walki ) natomiast nasz jeden z najbardziej utytułowanych wojowników Kamil Jeziorek wywalczył w kumite (walka) 2 miejsce.

Następny wyjazd  i ostatni w tym sezonie to turniej karate kyokushin w Wieliczce na który już się szykujemy…..

GALERIA ZDJĘĆ