12 grudnia 2015 roku w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku odbył się XXXII Puchar Polski Seniorów i XII Puchar Polski Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin. Organizatorem była Pomorska Akademia Sportu Karate Kyokushinkai kierowana przez sensei Jarosława Preisa. W turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników z 80 klubów. Sędzią technicznym był shihan Eugeniusz Dadzibug a sędzią głównym shihan Andrzej Drewniak.

Klub Karate Kyokushinkaikan Góra Kalwaria KIME reprezentowali zawodnicy: Bartos Gazda kumite (walka) senior + 90 kg, Marceli Łukowski kumite (walka) junior -70 kg i Grzegorz Matusik kata (układy formalne). Zawodnikom sekundował trener shihan Adam Gazda.

Zawodnicy naszego Klubu spisali się bardzo dobrze ,do startu w tej imprezie uprawnieni są posiadacze licencji Polskiego Związku Karate i wyselekcjonowani najlepsi wojownicy z poszczególnych Klubów w Polsce.

Dlatego wynik należy zaliczyć jako bardzo dobry, Grzegorz Matusik musiał uznać jakość  techniczną  jak i Marceli Łukowski siłę i dynamikę swoich przeciwników.

Natomiast Wicemistrzem Polski w kumite +90 kg został Bartosz Gazda, jest to wielki sukces naszego karateki jak i całego Klubu.

GALERIA ZDJĘĆ